>

Yaprak bitinde biyo-kontrol hız kazanır - Biobest yatırımları.

24/04/2018 - Biobest bugün ; Biobest Fas'da 1.2 milyon € 'lık yeni bir üretim tesisinin açılışını duyurdu. İklim kontrollü odalar ile tam donanımlı yeni 2000 m2 hiper modern dikey tarım tesisi ile şirket, küresel biyo-kontrol ajanları üretme kapasitesini büyük ölçüde genişletiyor. Yaprak bitleri biyolojik yöntemlerle kontrol edilebilmesi daha zor olan zararlılardan biridir. Biobest, dünyanın dört bir yanındaki yetiştiricilere, başarılı olmak için teknik tavsiyeler aynı zamanda doğal düşmanlardan oluşan bir dizi ürün çözümleri sunmaktadır. Yeni biyo-kontrol çözümleri sayesinde, pazardaki tortusuz ürünlere ve artan böcek ilacı direnci sorunlarına karşı büyük iştah oluştu ve yaprak bitinde biyo-kontrolü patlamaya başladı. Gall-midge Aphidoletes aphidimyza , hırslı bir yaprak biti predatörü , yaprak biti biyo-kontrolünde stratejisinde önemli bir rol oynar. Bugün açıklanan yatırım ile Biobest, talebi karşılamaya ve müşterilerine esnek ve güvenilir tedarik sağlamaya hazır.

Operasyon Müdürü (COO) Karel Bolckmans "Yaprak bitleri gelişmeye başladığında, yetiştiricinin bunları kontrol altında tutmaları için çok hızlı hareket etmesi gerekir" dedi ve devam etti ; "Yetiştiricilerimiz için güvenilir bir ortak olmak, Biobest’in isteğinin merkez noktasıdır. Yetiştiriciler ihtiyaç duydukları zaman ürün için bize güvenebilmelidir. Bu yatırımla, Aphidoletes üretim kapasitemizi iki katına çıkararak, küresel bahçecilikte yaprak biti biyo-kontrolü için hızın devam etmesine önemli bir katkı yaptığımıza inanıyoruz. Dünyanın dört bir yanındaki çok sayıda üretim tesisi ile amacımız, dünyanın farklı yerlerinde yetiştiricilere esnek yanıt kapasitesi sunabilmektir. Fas ekibimiz, bu yeni üretim tesisinin zamanında ve tam üzerinde tamamlamasıyla olağanüstü bir iş çıkardı."

Karim Jerate ,Biobest Fas Genel Müdürü , ekledi ‘’ Bu tesisinin açılışıyla gurur duyuyoruz. Biobest'in bu yüksek teknoloji yatırımını gerçekleştirmek için ekibimize olan güveninden memnuniyet duyuyoruz. Ayrıca, Fas pazarı için önde gelen bir IPM çözümleri tedarikçisi olarak konumumuzu güçlendirip , Biobest'in küresel üretim ağında Biobest Fas’ın önemli rolünün altını çizmekte."

Marc Mertens , Biobest ticari direktörü , "Başarılı yaprak biti biyo-kontrolü bir sihirli mermi ürünü meselesi değildir. Farklı yararlara sahip stratejileri etkili bir şekilde bir araya getirmenizi tavsiye ediyoruz” dedi. Yüksek yırtıcılık kapasitesi ve dolayısıyla ortaya çıkan yaprak biti salgınlarını etkili bir şekilde temizleyebilmeleri açısından, gall-midge Aphidoletes'in önemli bir rolü vardır. Bu parazitoid eşekarısı farklı türleri ile güçlü bir tandem için yapar. Çözüm yelpazemizi genişletmeye devam ediyoruz. Danışmanlarımız, üreticilerin farklı bitki ve farklı iklim koşullarında en etkili IPM çözümlerini en iyi şekilde birleştirmelerine nasıl yardımcı olabileceklerini biliyor."

Belçika merkezli Biobest, tozlaşma ve biyolojik kontrolde lider bir oyuncu. Şirket 60'tan fazla ülkede üreticilere ulaşıyor. Şirket, iştirakleri aracılığıyla dünya çapında etkin bir hizmet için dünya çapında stratejik olarak konumlanmış üretim sahalarına, satış ve teknik destek personeline sahip. Birçok ülkede bulunan Biobest distribütörleri, şirketin müşterilerinin ekonomik ve ekolojik hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için çok yakın çalıştığı önemli ortaklardır.

İşleri sizin için daha kolay hale getirelim

Size konuyla ilgili daha belirgin tavsiyeler sunabiliriz, eğer bize nerede olduğunuzu ve hangi dili tercih ettiğinizi belirtirseniz. Teşekkürler!

PS: Bunu sadece bir kere yapmanız yeterlidir (tercihlerinizin hatırlanması için çerezlere izin veriniz)