>

Borregaard Bioplant, Biobest’i yeni hissedar olarak karşılamaktan memnuniyet duyar

Borregaard Bioplant ApS ve Biobest NV, Biobest’in Borregaard Bioplant ve İsveçli yan kuruluşu Biobasiq Sverige AB’den hisse satın almasını içeren işlemin tamamlandığını bugün duyurdular.

Şirketin kurucusu Steen Borregaard, şirketin başında kalmaya devam edecek. Steen anlaşmanın, devamlılığın korunması yönünde şekillendirildiğinin altını çiziyor: “Borregaard Bioplant özerk bir şirket olarak faaliyetlerini sürdürecek ve özgün uluslararası tedarikçi organizasyonlarının yanısıra müşteri portföyünü de devam ettirecek. Müşterilerimiz ve tedarikçilerimiz, yüksek standartlardaki servisimiz ile geniş ürün yelpazemizin korunacağı ve genişletileceği konusunda bize güvenebilirler.”

Steen Borregaard, aktivitelerine 80’lerin ilk yıllarında başladı ve Borregaard Bioplant ApS’yi 1992’de kurdu. 2004’te, İsveçli yan kuruluş Biobasiq Sverige AB faaliyete geçirildi ve akabinde Borregaard Bioplant, İskandinav bahçe bitkileri endüstrisine yönelik biyokontrol çözümlerinin lider tedarikçisi haline geldi.

Steen Borregaard “Başarımızı, farklı uluslararası tedarikçilerin ürünleri ile beraber oldukça hünerli ekibimizin müşterilerimize eksiksiz danışmanlık sunmaya sağlayan yetenekleri üzerine inşa ettik.” diye bahsetti ve devam etti: “Sektörde geçen 30’dan fazla yıldan sonra, uzun süreli bir ortak aramak uygundu ve uzun yıllardır güvenilir tedarikçilerimizden biri olarak Biobest seçeneği çok açıktı. Biobest ile olan stratejik ortaklık, tüm hisse sahiplerinin menfaatleri doğrultusunda şirketin sürdürülebilir gelişimine olanak sağlayacaktır.”

Biobest adına bu işlem, gelecek vaat eden İskandinav pazarında, direkt dağıtım aktivitelerini daha da güçlendirmektedir. Borregaard Bioplant’in değerleri ve vizyonu Biobest Group’unkiler ile aynı paraleldedir. Sürdürülebilir bitki yönetimi konusunda üreticilere verilen dünya çapındaki güçlü danışmanlık kabiliyeti, şirketin uzun dönem büyümesini güçlendiren unsurdur.

Biobest CEO’su Jean-Marc Vandoorne: “Borregaard Bioplant gibi yüksek itibara sahip bir şirketin, sahip olduğumuz uzun süreli işbirliğine değer vermesi ve Biobest’i hissedar ve stratejik ortak olarak kabul etmesinden dolayı iftahar ediyorum. Steen ve ekibinin, müşterilerine mükemmel servis ve yenilikçi çözümler sunma konusunda azimli olduklarını biliyoruz ve ilişkilerimizi geliştirmek için heyecanlıyız. Bu işlem ilerleyen dönemde üreticiler ile güçlü etkileşimler kuran ve onlara eksiksiz doğal çözümler sunan küresel stratejimize ivme kazandıracaktır.” diye belirtti.

Daha fazla bilgi için, lütfen Lise Verachtert (lise.verachtert@biobest.be) ile iletişime geçiniz.

İşleri sizin için daha kolay hale getirelim

Size konuyla ilgili daha belirgin tavsiyeler sunabiliriz, eğer bize nerede olduğunuzu ve hangi dili tercih ettiğinizi belirtirseniz. Teşekkürler!

PS: Bunu sadece bir kere yapmanız yeterlidir (tercihlerinizin hatırlanması için çerezlere izin veriniz)