>

Biobestgroup.com sitesi artık Türkçe & Rusça dilleri ile de hizmetinizde

Rusya ve Türkiye’de genişlemekte olan üretici ve distributor ağımıza daha fazla destek sağlamak için, Biobest websitesi şimdi Türkçe ve Rusça dillerinde de mevcut.

İngilizce, Fransızca, İspanyolca ve Çince’ye, Türkçe ve Rusça’nın eklenmesi ile www.biobestgroup.com şimdi yedi dilde yayında.

Biobest Rusya’da 2001 yılında bombus arılarının satışı ile ilk adımı atmış idi. 2014 yılında faydalılar bunu takip etti. Başta domates, hıyar ve gül bitkileri ile Rus üreticilerin IPM programına olan ilgileri hızla artmakta.

Biobest Bölge Müdürü Koen Van Elsen, “Rusya, bahçe bitkilerinin yerli üretim yapısını güçlendirmek adına kayda değer yatırımlar yapıyor”. “Seracılık sektörü hızla gelişiyor ve modern üreticiler son teknolojilere ve ayrıca Entegre Zararlı Mücadelesine adapte olmak için istekliler. Sürdürülebilir üretim ve sağlıklı ürün ayrıca Rus tüketicilerin gündeminde ilk sıralarda.”

Geçtiğimiz 18 yılda, Biobest Antalya – Türkiye’de bulunan ve Türkiye pazarına hizmet veren Biobest grup şirketi – Türk domates & biber üreticilerine polinasyon hizmetleri ile faydalı böcekleri sunmakta.

Çağlar Çiftçi, Biobest Antalya Satış Müdür Yardımcısı, “Üreticiler, işçiliği azaltmak, kaliteyi, verimi ve pazarlanabilirliği arttırmak için polinasyon hizmetlerini kullanmaya yatkınlar” diye açıklıyor. “Birçok Avrupa ülkesindeki gibi yükselen IPM trendi, konvansiyonel kimyasalların getirdiği kalıntı problemleri ile destekleniyor – özellikle ihracata gönderilen ürünlere bağlı olarak. Türk domates üreticileri, çalışma koşullarına sağladığı katkıdan dolayı gelişmelerden memnunlar.”

“Hemen hemen her domates üreticisi polinasyon için bombus arılarını kullanmaktalar. Üretilen biberlerin yaklaşık %22’si ile üretilen domateslerin %1’i IPM uygulanarak üretilmekte.”

Türk ve Rus ziyaretçilerin websitemizi, Biobest’in teknik ürün bilgileri ile açık ve pratik bilgiler içeren kullanışlı bir kaynak olarak kullanmalarını umuyoruz.

İşleri sizin için daha kolay hale getirelim

Size konuyla ilgili daha belirgin tavsiyeler sunabiliriz, eğer bize nerede olduğunuzu ve hangi dili tercih ettiğinizi belirtirseniz. Teşekkürler!

PS: Bunu sadece bir kere yapmanız yeterlidir (tercihlerinizin hatırlanması için çerezlere izin veriniz)