>

Biobest uzaya çıkıyor!

Evet doğru duydunuz… Bombus arılarımız uzayda ilk olma yolunda! Bombus impatiens, Kuzey Amerika’da harika işler çıkarırken, uçuşu farklı bir yönde ilerleyecek. NASA, uzayda gıda tedariğine katkı sağlaması açısında Bombus impatiens’in kullanımı içeren bilimsel bir araştırma gerçekleştiriyor. Başarılı bir üretim için, doğal tozlayıcılar gerekli olacak ve bu noktada bizim bombus arılarımız oyuna, bilhassa uzaya dahil oluyor.

Dünyada olduğu gibi, bitkiler Ay’da ve Mars’ta beslenmeyi sağlayabilir. Çevresel ve atmosferik koşullar, dünya ile kıyaslandığında farklılık göstermekte, bu nedenle meyve ve sebze üretimi kolay olacak gibi görünmüyor. Her ne kadar astronotlar uzay gıdalarını tercih etse de, araştırmalar gösteriyor ki domates ve kavun gibi sebze ve meyve çeşitleri alçak basınçta üretilebilir. Başarılı bir üretim için, doğal tozlayıcılar gerekli olacak ve bu noktada bizim bombus arılarımız oyuna, bilhassa uzaya dahil oluyor.

Biobest’in dünya görüşüne bağlı olarak, bu devrimsel araştırma için Biobest Kanada, NASA’ya bombus arılarını sunma fırsatını yakaladı. Bu araştırma küçük canlılarımızın alçak basınçta dahi iyi iş çıkardıklarını kanıtlamış durumda ki bu uzayda göğüs gerecekleri zorluklardan bir tanesi.

İlk işaretler cesaret verici olmakla beraber, halen yapılacak çok araştırma var. Şu anda uzay mekiniğinizde bombus arılarını göremeyeceksiniz, fakat geleceğin neler getireceğini bilemezsiniz. Yuri Gagarin uzaya çıkan ilk insan olabilir, fakat biz Biobest olarak, uzaya ilk uçan bombus arılarının bizim arılarımız olacağından eminiz.

İşleri sizin için daha kolay hale getirelim

Size konuyla ilgili daha belirgin tavsiyeler sunabiliriz, eğer bize nerede olduğunuzu ve hangi dili tercih ettiğinizi belirtirseniz. Teşekkürler!

PS: Bunu sadece bir kere yapmanız yeterlidir (tercihlerinizin hatırlanması için çerezlere izin veriniz)