>

Biobest sürekli genişleme için sermaye artışını tamamlıyor

03/05/2018 - Biobest bugün, daha sonra bir 10 milyon Euro’luk bir ek seçenek ile, 10 milyon Euro'luk bir sermaye artırımının tamamlandığını açıkladı. Mérieux Développement, ortak uzun vadeli bir vizyona katılarak yeni bir azınlık hissedarı olarak çoğunluk sahibi Floridienne'nin yanına ortak olarak girdi. Stratejik hissedarların hepsi sürdürülebilir tarım ve insan sağlığı üzerinde bir etki yaratmaya kendini adamış ve biyolojik kontrol ve tozlaşmada dünya lideri olma yolunda Biobest'i desteklemeye kararlıdırlar. 

‘’ Üreticilerimize sunduğumuz tekliflerin kapsamını ve etkisini arttırabildiğimizi gösterdik. En güvenilir ortak olma tutkumuz tüm çabalarımıza rehberlik ediyor ‘’ açıklamasını yapan Biobest'in CEO'su Jean-Marc Vandoorne, bu çabaların, iç büyüme ve bir dizi stratejik satın almaların bir araya gelmesiyle % 30'un üzerinde büyüme meydana geldiğini ve 2017'de de olduğu gibi sonuçlarla ödüllendirildiğini görmekten son derece memnun olduğunu belirtip ,‘’ Bahçecilik konusunda daha fazla etki yaratmak için hizmet standartlarımızı sürekli iyileştirmek, ürün yelpazemizi genişletmek ve yeni coğrafi bölgelere girmek için pek çok fırsatımız olduğunu görüyoruz . Bu sermaye artışı, başarılarımızın bir göstergesi olup , yeni girişimlerle ekibimizin yetenekleri ve heveslerinden faydalanmaya devam etmemizi sağlamaktadır. Gelecekte pazar ortalamasının üzerinde büyüme sağlamaya devam edeceğimize güveniyorum.’’ diye ekleme yaptı.

Jean-Marc Vandoorne şöyle devam etti ‘’ Uzun vadeli bir vizyona sahip bir hissedar olma ayrıcalığına sahibiz. Mérieux Développement ve Floridienne'nin artık Biobest hissedarları olarak güçlerini birleştirmesinden memnunum. Hissedarlarımızın vizyonlarının iyi ortaya koyulduğundan eminim . Her ikisinin de sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunma yönünde güçlü bir tutkusu var ve Biobest, sunmayı hedefledikleri toplumsal etkiyi gerçekleştirmek için mükemmel bir araç. Bizim için, finansal kaynaklara ek olarak, Mérieux Développement'in uzmanlığına ve ağına erişme, şirketimiz için değerli bir varlık olacaktır.’’

Biobest Hakkında - www.biobestgroup.com
Belçika merkezli Biobest, tozlaşma ve biyolojik kontrolde lider bir oyuncudur. Şirket 60'tan fazla ülkede üreticilere ulaşıyor. Şirket, iştirakleri aracılığıyla dünya çapında etkin bir hizmet için dünya genelinde stratejik olarak konumlanmış üretim sahalarına, satış ve teknik destek personeline sahiptir. Birçok ülkede bulunan Biobest distribütörleri, şirketin müşterilerinin ekonomik ve ekolojik hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için çok yakın çalıştığı önemli ortaklardır.

Floridienne Hakkında - www.floridienne.be
Floridienne, Avrupa ya da küresel düzeyde lider ve niş pazarlarda / pazar nişlerinde faaliyet gösteren şirketlere yatırım yapan bir Belçikalı sanayi holding şirketidir. Faaliyetleri üç sektöre odaklanmaktadır: lüks gıdalar, yaşam bilimleri ve kimya. Floridienne, Euronext Brüksel'de faaliyet gösteriyor.

Mérieux Développement Hakkında - www.merieux-developpement.com
Mérieux Développement, sağlık ve beslenmede büyüme ve inovasyon finansmanına yatırım yapmaktadır . Mérieux Développement, girişimcileri dünyanın farklı bölgelerinde şirketleri gerçek ilerlemeyi temsil eden bir ürün veya hizmet ile destekliyor. Endüstriyel uzmanlığını ve uluslararası ağını hizmetinize sunuyor. Mérieux Développement, şu anda 17.000'den fazla kişiyi istihdam eden ve 2017'de konsolide cirosu 2,9 milyar Avro olan Institut Mérieux'un bir yan kuruluşudur.

İşleri sizin için daha kolay hale getirelim

Size konuyla ilgili daha belirgin tavsiyeler sunabiliriz, eğer bize nerede olduğunuzu ve hangi dili tercih ettiğinizi belirtirseniz. Teşekkürler!

PS: Bunu sadece bir kere yapmanız yeterlidir (tercihlerinizin hatırlanması için çerezlere izin veriniz)