>

Biobest Meksika dağıtımını ve iş ortağı Distribuciones IMEX S.A. de C.V.’yi satın aldı

Biobest ve Distribuciones IMEX, bugün Biobest’in IMEX’in öz sermaye hisselerinin %100’ünü aldığını duyurdu. IMEX, gelişen bahçe bitkileri endüstrisine sahip ülkelere hizmet eden, bitki sağlığı ve polinasyonu konusunda çevre dostu çözümlerin iyi bilinen Meksikalı distribütörüdür. Biobest ve IMEX, IMEX’in 2002’de Biobest’in Kanada operasyonundan bombus arılarını ithal etmesi ile işbirlikteliklerine başladılar. Bombus arıları ve faydalıları üreten ve bu ürünleri IMEX tarafından Meksika pazarına sunan Biobest Meksika SA de CV’nin 2008’de kurulması ile, iş ortaklıkları başladı. Bu satın alma işlemi, Biobest’in Meksika’da sürdürülebilir bitkisel üretimin büyüme potansiyeline olan güvenini yansıtmaktadır.

IMEX CEO’su Lic. Hugo Hernandez: “Meksika pazarında ürünlerimiz her geçen gün daha fazla talep görüyor. Biobest’in gelecek için mükemmel bir partner olma potansiyeline sahip olduğuna inanıyoruz. IMEX’in hedefleri ve değerleri ile iyi örtüşen; ekibimiz için sağlam bir gelecek ve tüm güvenilir tedarikçilerim için mükemmel bir büyüme fırsatı yaratan, müşterilere eksiksiz danışmanlık ve güvenli&doğal çözümlerden tam takım sunan bir ortağı hayal etmiştim. Biobest ile beraber ilk olarak ithalat, sonra Biobest Meksika SA de CV’de beraber bombus arıları ve faydalıların üretimi ile başarılı bir çalışma gerçekleştirdik. Bu işbirlikteliği, Meksika’daki aktivitelerimizin tümünün entegre edilmesi beklentisi üzerine, emin ve iyimser olmak için sağlam bir temel sağlıyor. Gelecek yıllarda da şirkete önderlik edecek olmamdan memnuniyet duyuyorum.”

Biobest CEO’su Jean-Marc Vandoorne: “Uzun süreli güvenilir bir ortak ile kazan-kazan anlaşması için iyi bir zaman. Uzun vadede devamlılığı sağlamayı ve müthiş bir potansiyeli barındıran pazardaki yatırırımızı arttırmayı hedefliyoruz. Biobest azimli bir büyüme stratejisi izliyor:  Eş zamanlı olarak, içsel büyüme ve satın almalar ile büyüme fırsatlarını değerlendiriyoruz.IMEX’In ekibine ve müşterileri ile uluslararası tedarikcilerinden oluşan ticari ağlarına çok değer veriyoruz. Diğer gerçekleştirdiğimiz satın alma işlemlerindeki gibi, süreklilik, her iki tarafın bilgi birikiminin ve ağının kullanımı el ele ilerleyecek.”

İşleri sizin için daha kolay hale getirelim

Size konuyla ilgili daha belirgin tavsiyeler sunabiliriz, eğer bize nerede olduğunuzu ve hangi dili tercih ettiğinizi belirtirseniz. Teşekkürler!

PS: Bunu sadece bir kere yapmanız yeterlidir (tercihlerinizin hatırlanması için çerezlere izin veriniz)